Katedra Komparatystyki Kulturowej

Wizyta na Uniwersytecie Ankarskim

10 czerwca 2024 dr hab. Krzysztof Okoński, prof. uczelni, i dr Elżbieta Nowikiewicz z Katedry Komparatystyki Kulturowej Wydziału Nauk o Kulturze oraz prof. dr hab. Marek Cieszkowski z Katedry Komunikacji Językowej Wydziału Językoznawstwa złożyli wizytę na Wydziale Filologii, Historii i Geografii Uniwersytetu Ankarskiego. Celem spotkania była wymiana informacji o perspektywach współpracy naukowej, zainteresowaniach badawczych pracowników, uwarunkowaniach organizacyjnych wspólnych działań i możliwości podpisania umowy między Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego i Uniwersytetem Ankarskim. Planowana współpraca ma obejmować głównie badania germanistyczne z zakresu kulturo-, literaturo- i językoznawstwa. W imieniu ankarskiej germanistyki w spotkaniu uczestniczyli: prof. dr Dursun Zengin, kierownik Katedry Języka i Literatury Niemieckiej, oraz doc. dr Derya Perk i doc. dr Betül Yalçınkaya Akçit.

Wyjazd dofinansowano ze środków Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach Programu "Regionalna Inicjatywa Doskonałości".

Logo Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz logo Regionalnej Inicjatywy Doskonałości

Ankara1

Ankara2